לעצב חדר ילדים בלתי נשכח

עיצוב חדר ילדים הוא למעשה הזדמנות בלתי נשכחת ליצור עבור הילד שלכם את החדר שאתם תמיד רציתם. חדרי הילדים והרעיונות הרבים לעיצובם כיום, יוצרים עולם מופלא של פנטזיה שגם אתם יכולים להביא לביתכם במיוחד עבור הילדים.

 

לחדר מעוצב וכיפי עבור הילדים שלכם, יש ערך לא רק ויזואלי ואסתטי, אלא גם חברתי. זה חדר שהילד יהנה לשהות בו שעות רבות והוא גם ירצה להשוויץ בו ולהזמין את כל החברים שלו לראות אותו. כלומר, בעיצוב נכון אתם גם משיגים פינה אידאלית לילד וגם מסייעים לו במיצוב החברתי שלו. אז איך מעצבים חדר כזה? על מה כדאי להקפיד וממה כדאי להמנע?

 

מיטות בעיצוב לא סטנדרטי

אחד הטרנדים הבולטים שרואים בחו"ל בעיקר אבל מחלחל גם לארצנו הקטנה הוא בחירת קונספט מסויים לחדר הילדים וליווי שלו במגוון אלמנטים על הקירות וגם בריהוט. כך למשל קיימות מיטות בצורות שונות כדוגמת מכוניות, מיטות קומותיים בעיצובים מיוחדים, נדנדות או ספסלים מיוחדים בצורות שונות וככל הנראה היד עוד נטויה בתחום הזה כמיטב רעיונותיהם של המעצבים השונים. חשוב לקחת בחשבון את העובדה שכשהילד גדל צרכיו וטעמו משתנים. ז.א. שכשמכניסים אלמנטים מובהקים לגיל מסוים, כגון מיטה בצורת מכונית, תהיה האפשרות לשנות אלמנט זה בקלות רבה.

 

 

הצבעוניות חוגגת ושימו לב לנדנדת העץ המיוחדת (קרדיט: אתר טמבור)

לא לפחד להעז בצבעים

 

בניגוד לקונספט העיצובי של חדרי מבוגרים, המשתמש בגוונים שקטים המשרים רוגע, בחדרי ילדים אפשר בהחלט להעז ולהשתמש בגוונים עזים ויוצאי דופן. לדעתי, חשוב לשתף את הילד

(אלא אם כן הוא צעיר מידי) בבחירת הסגנון והגוונים.

 

באותו הנושא, מומלץ להשלים את העיצוב בטפטים מיוחדים או מדבקות קיר, אשר יותאמו לרקע הכללי של החדר. כדי להשלים את התמונה יש לבחור מצעים תואמים, אשר ישלימו את התמונה ויבהירו מהו הקונספט אותו רצינו להביא לידי ביטוי בחדר.

קונספט שלם שמובן לכל אחד שנכנס לחדר באשר למה הילד אוהב (קרדיט: אתר טמבור)

ובכל זאת ילדים ישארו ילדים

 

חשוב לקחת בחשבון שילדים הם ילדים וזה אומר שיתכן מאוד שנמצא שעיצוב שלנו עבר "עיצוב מחדש" ע"י הילד. לכן, המלצה ראשונה היא להשתמש בצבעי אפקט כהים. אם משתמשים בכאלו, או ללכת מראש עם סדרות של צבעים רחיצים ועמידים  (כמו למשל סדרת סופרקריל קלין של טמבור) למים שמאפשרים ניקוי של הקיר באמצעות מטלית או ספוג טבולים במים. המלצה שניה למנוע מהילדים ללכלך את הקירות, היא להשתמש במדבקות קיר לבנות מנייר עליהן יוכל הילד לצייר כאוות נפשו. זה יעזור לנו בהגדרת הגבולות לילד: מותר לקשקש על הקירות אבל רק על גבי המדבקות.

פינת יצירה על הקיר בחדר הילדים שמאפשרת קישקושים בלי להרוס את החדר (קרדיט: אתר טמבור)

להכניס אלמנטים מעוררי תנועה ופעילות

 

ילדים כידוע, הם מלאי אנרגיות ואוהבים מאוד פעילות והשתוללות. מומלץ לזכור את האלמנט הזה גם שמעצבים להם את החדר, ולבטא זאת הן בצבע והן בריהוט. פינות שונות של משחק וציור ברחבי החדר יעודדו שימוש בכל רחבי החדר. בעיצובים מחו"ל ניתן כבר לראות ממש מגמה שבה מכניסים סולמות עץ לחדר, טבעות או חבל שמחובר לנקודת חיבור חזקה במעלה המיטה, רצפה שמשורטט עליה מגרש כדורגל קטן או סל שיעודד את הילדים לשחק כדורסל בחדר להורים הרוצים לאפשר זאת. וזה רק על קצה המזלג...

המאמר נכתב בשת"פ עם חברת טמבור. לטיפים נוספים לעיצוב ושיפוץ הבית